Словакия подчини Маншафта, Хърватия почти се изложи срещу Молдова

Световният първенец Германия претърпя загуба с 1:3 от Словакия в приятелски мач, игран в баварския град Аугсбург. Двубоят мина под знака на проливен дъжд, заради който второто полувреме се забави с около 30 минути. Второто полувреме се игра при наводнен терен, но това не трябва да послужи като оправдание за тима на Йоги Льов. Марио Гомес откри за Маншафта след дузпа в 13-ата минута. Попадения на Марек Хамшик (41), Михал Дурис (44) и Юрай Куцка (52) донесоха престижен успех за словаците.

Хърватия почти се изложи срещу "Б" отбора на Молдова, като победи с минималното 1:0. Единственото попадение падна в 9-та минута, като негов автор стана младата звезда Андрей Крамарич. Хърватите играха на ниво само в първите 20 минути, след което настъпи спад в играта им.