Барселона счупи каръка, прескочи групата в Шампионска лига, Порто и Шахтьор се борят за второто място

Отборът на Барселона се класира за осминафиналите в турнира Шампионска лига, след като миналата година пропусна фазата на елиминациите. Днес тимът на Шави Ернандес победи с 2:1 Порто в мач от група Н. Пепе откри резултата в 30-ата минута в полза на гостите от Португалия, но каталунците изравниха след 3 минути с гол на Жоао Кансело и асистенция на Педри. В 57-ата минута Жоао Феликс отбеляза победното попадение за момчетата на Шави Ернандес след пас на Кансело.
В другия мач от групата Шахтьор Донецк постигна победа над аутсайдера Антверпен с 1:0. Единствения гол отбеляза Микола Матвиенко в 12-ата минута след асистенция на Олександър Зубков.
Барса е лидер в групата с 12 точки, а втори и трети са Порто и Шахтьор с по 9. Антверпен напуска турнира, след като кръг преди края няма точки.
В последния кръг от груповата фаза на 13 декември Порто посреща украинците, а испанският гранд играе срещу белгийския тим.