„Ботев“ заложи Тунчев на дузпата

Бъдещето на Александър Тунчев в Кърджали е под въпрос. Столът на специалиста се разклати сериозно след шестата загуба за сезона в Първа лига при 0:1 от „Ботев“ (Пд). В Кърджали „небесносините“ изиграха силно първо полувреме, в което пропуснаха всичко, което създадоха. Ситуации се откриха пред Абубакар Тунгара, Пламен Крачунов и Преслав Боруков.

След почивката ситуацията на терена се промени коренно, а „Ботев“ заигра по далеч по-агресивен начин. В началните минути след почивката попадение на Самуел Акере бе отменено заради засада.

В 63-ата минута Ивелин Попов разпиля отбраната на „Арда“ и намери непокрития Уме Емануел, който на празна врата не сгреши. Последва доминация на „канарчетата“, която бе затвърдена от Янис Карабельов. Халфът разстреля Анатолий Господинов с неспасяем удар в горния ляв ъгъл. За „Ботев“ това бе четвърти успех в последните шест мача. „Арда“ е с един от пет и едно отбелязано попадение.