Дибала - герой за Рома, Фиорентина измести Лацио

Аржентинският нападател Пауло Дибала отбеляза три гола за победата на Рома с 3:2 срещу гостуващия Торино в среща от 26-ия кръг на футболното първенство на Италия, съобщи БТА. След успеха "вълците" запазват шестото си място в класирането с 44 точки, но са само на две зад петия Аталанта, който има мач по-малко. Торино е на десета позиция с 36 точки. Дибала откри резултата в 42-ата минута от дузпа, но две по-късно Торино изравни чрез Дуван Сапата. Особено впечатляващо беше второто попадение на аржентинеца, който се разписа с прекрасен удар от далечна дистанция в 57-ата минута, с което домакините поведоха с 2:1. Дибала покачи на 3:1 след асистенция на резервата Ромелу Лукаку в 69-ата. Нападателят вече има 11 гола и 6 асистенции в Серия А. В 89-ата минута след автогол на Дийн Хуйзен беше оформен крайния резултат 3:2 за "виолетовите".

Това е пета победа за Рома в изминалите шест кръга под ръководството на новия треньор Даниеле Де Роси.

В друг мач от кръга Фиорентина победи Лацио като домакин с 2:1 на стадион "Артемио Франки". Гостите поведоха с попадение на Луис Алберто в 45-ата минута след асистенция на Матео Гендузи. "Виолетовите" нацелиха цели пет греди. В 61-ата минута Майкъл Кайоде изравни, а Николас Гонзалес изпусна дузпа. Джакомо Бонавентура оформи крайния резултат.

Фиорентина има 41 точки и е на 7-о място в класирането, а "орлите" са с една по-малко на 8-ото място.