Фенербахче и Рейнджърс тръгнаха с победи на старта на Лига Европа

Отборите на Фенербахче и Рейнджърс тръгнаха с победи на старта на новия формат в Лига Европа.

Турският тим надигра с 2:1 Унион Сейнт Жилоа. Чаглар Союнджу отри резултата в 26-ата минута, а в 74-ата Кевин Макалистър от тима на гостите получи червен картон, което предопредели изхода на двубоя. Кристиан Бурже пък си вкара автогол, за да направи задачата на белгийците да измъкнат нещо от двубоя непосилна. Все пак настъпи лека драма в последните секунди на двубоя, когато Брайт Оси - самуел получи втори жълт картон и остави турския тим с човек по-малко, извършвайки нарушение в наказателното поле. Грандът от Истанбул имаше късмет, след като Франьо Иванович изпусна отсъдената дузпа. Почетен гол за гостите вкара Рос Сикес в 93-ата минута.

В другата ранна среща от турнира днес шотландският Рейнджърс надигра Малмьо с 2:0. Надим Байрами откри за гостите още в първата минута, а резервата Рос Макаусленд оформи крайния резултат 7 минути, след като влезе в игра.