"Хебър" спечели точка срещу тима на Любо Пенев в исторически мач в кариерата на легендата

Любослав Пенев ще започни мача срещу тима, който е водил най-дълго в елита на България "Хебър". Локомотив (Пловдив) с него начело не успя да победи бившия тим на своя наставник и двата отбора завършиха 3:3 в мач от 12-и кръг на Еfbet Лига. Това бе двубой №200 за легендата като наставник в българския шампионат.

Още в 3-ата минута обаче пазарджиклии обляха Пенев и тима му с леден душ, след като Хебър поведе с гол на Душан Вукович от пряк свободен удар. В 15-ата минута Жулиен Лами изравни за Локомотив след подаване на Ангел Лясков. В 23-ата минута попадение на Владимир Медвед бе отменено заради засада, а 10 минути по-късно капитанът на пловдивчани Димитър Илиев вкара за 2:1 след втора асистенция на Лясков в срещата. В 54-ата минута за 3:1 за Локомотив отбеляза Лами след асистенция на Илиев. В края на срещата бе отменен гол на резервата Мартин Петков заради засада. В продължението пловдивчани потрепериха, след като Калоян Кръстев успя да отбележи втория гол за гостите, а буквално в последните секунди на двубоя Набил Макни отбеляза за 3:3, израдва се пред камерата, прегърнат горещо от съотборниците си и донесе точка на тима от Пазарджик.

Преди всички останали мачове Локомотив е 6-и в класирането с 12 точки, а "Хебър" е 14-и с 5.