Интер с шанс да триумфира в Италия в градското дерби с втория Милан, Каляри ги спря поне за седмица

Каляри успя да стигне до равенство 2:2 с Интер (Милано) и отложи партито на шампионите за спечелването на титлата за 33-ия кръг. Интер може да спечели купата другия понеделник в дербито на срещу Милан. Росонерите имат 83 точки на върха, а Милан е втори с 69. Каляри е 14-и, с 4 точки над първия застрашен от изпадане Фрозиноне.

Интер поведе след триходова комбинация между Матео Дармиан, Алексис Санчес и Маркус Тюрам. Френският нападател се разписа и започна да празнува, копирайки жестовете на съотборника си Лаутaро Мартинес. От Интер са в серия от 40 поредни мача, в които са отбелязали поне един гол. Гостите изравниха с гол на Шомуродов в 64-ата минута. 10 минути по-късно домакините получиха дузпа, след като удар с глава на Давиде Фратези удари ръката на Йери Мина. Редовният изпълнител на наказателните удари в тима на шампионите Хакан Чалханоглу отбеляза за 2:1. В 83-ата минута Джанлука Лападула спря топката, като останаха съмнения, че е било с ръка, тя стигна до Никола Виола, който отбеляза за 2:2.