Кайзерслаутерн, Фортуна Дюселдорф и Борусия Мьонхенгладбах са първите 1/4-финалисти в турнира за Купата на Германия

Кайзерслаутерн, Фортуна (Дюселдорф) и Борусия Мьонхенгладбах са първите двама четвъртфиналисти в турнира за Купата на Германия. Бившият отбор на Мариан Христов Кайзерслаутерн надигра у дома Нюрнберг с 2:0 с головете на Ричмънд Тачи в 75-ата и Рагнар Ахе в 78-ата минута.

Фортуна (Дюселдорф) победи с 2:1 Магдебург след обрат. Борис Атик се разписа за домакините, но с два гола на Йона Немец в края на мача Фортуна се класира напред в турнира.

Борусия (Мьонхенгладбах) пък отстрани Волфсбург след успех с 1:0 след продължения. В 120-ата минута Куадио Коне класира "жребчетата" за следващата фаза с попадението си.

В друг мач от 1/8-финалите Санкт Паули надигра Хомбург с 4:1 и също продължава напред в турнира.