Кейн се нареди до Роналдо и Дзола

Жозе Моуриньо засили своя колега Крис Уайлдър към трудовата борса. „Тотнъм“ надви закъсалия тима на британеца „Шефилд Юнайтед“ с 3:1 като гост в двубой от 19 кръг. Според букмейкърските къщи, Уайлдър се конкурира със Стив Брус от „Нюкасъл“ за мениджъра с най-големи шансове за уволнение. Топ 3 пък допълва Франк Лампард от „Челси“, но „сините“ взеха трудно 1:0 над „Фулъм“ през уикенда.
На „Брамъл Лейн“ пък интригата се запази само до почивката. Серж Урие откри още в 5-ата минута, а Хари Кейн удвои, нареждайки се по този начин до Кристиано Роналдо и Джанфранко Дзола. Националът на Англия вече има 20 попадения за първенство, реализирани извън наказателното поле, а в историята само още 17 са успявали да го постигнат. Същият брой голове имат и бившите играчи на „Манчестър Юнайтед“ и „Челси“. А с уникално изпълнение от въздуха след почивката, Тонги Ндомбеле от „шпорите“ превзе класациите за най-красиво попълнение през кампанията. А „Шефилд“ остана на дъното с 5 точки.