Коко Гоф е най-добре печелещата спортистка тази година

Американската тенисистка Коко Гоф спечели най-много пари в спортните състезания при жените през настоящата година, повече от първата в списъка на WTA Ига Швьонтек. Според проучване на "Спортико" шампионката от последния US Open през настоящата година е спечелил 22,7 милиона долара, от които "само" 6,2 милиона от турнири и 16 милиона от търговски договори. Тази титла на US Open беше първа за Гоф от Големия шлем в кариерата й.
Швьонтек е втората най-печеливша спортистка тази година, тя събра $21,9 милиона, но само от турнири. Не е ясно колко е спечелила четирикратната шампионка от Големия шлем от спонсорски сделки, но със сигурност е по-малко от приходите на Гоф.
Третата в списъка е фигуристката Айлин Гу, която на 18 години е най-младата олимпийска шампионка, спечелила 20 милиона долара през 2023 г.
Следват тенисистките Ема Радукану, Наоми Осака, Арина Сабаленка, Елена Рибакина, Джесика Пегула, гимнастичката Симон Байлс е на девето място, а топ 10 допълва голфърката Нели Корда.