Лудогорец с нова загуба в Лига Европа, половин отбор и Йовичевич с картони

Шампионът на България Лудогорец загуби с 0:2 от Андерлехт в третия си мач от груповата фаза на Лига Европа. Двубоят в Брюксел бе обагрен в жълто, тъй като половината отбор на разградчани получи картони и дори остана с човек по-малко, след като Кайо Видал бе наказан да напусне в 30-ата минута. До края на първото полувреме за нарушения и оспорване на съдийски решения декорирани в жълто бяха още Оливие Вердон, Ивайло Чочев, Педриньо и Рик Джонатан. Треньорът на гостите Йовичевич възрази и той също бе наказан.

"Орлите" спечелиха само 1 точка до момента в турнира след загуба с 0:2 от Славия (Прага) и 0:0 с Виктория (Пилзен) в първите два мача, а днес още в 10-ата минута се наложи на стража Бонман да спасява положение, след като Луис Васкес стреля с глава. В 16-ата минута отново Васкес опита голова атака, но стреля в аут. В 30-ата минута Видал удари с лакът в лицето Тристан Дегрийф и бе изгонен, а в 67-ата минута резервата Самуел Едози вкара победния гол за домакините. Малко по-рано и стражът на българския тим Бонман получи жълт картон. В последната минута от редовното време Руан Крус отбеляза изравнителен гол, след като преди това Руан Секо нацели гредата. Попадението обаче бе прегледано с ВАР и бе отменено заради засада на Педро Нареси. В продълженията Андерс Дрейер отбеляза втория гол за Андерлехт. В 97-ата минута бе показан още един жълт картон - на вратаря на резервната скамейка на българския тим Серджио Падт.

След загубата Лудогорец е на 33-о място от 36 отбора, а белгийският тим има пълен актив от 9 точки и е трети.