Манчестър Сити победи Лайпциг, Цървена звезда напуска Шампионска лига

Манчестър Сити победи Лайпциг с 3:2 в мач от група G в турнира Шампионска лига. Гостите на „Етихад” изненадващо водеха с 2:0 след края на първото полувреме след головете на Лоис Икома в 13-ата и 33-ата минута. През втората част обаче вездесъщият Ерлинг Холанд намали на 1:2 в 54-ата минута след асистенция на Фил Фодън, а в 70-ата минута самият Фодън спаси шампионите на Англия, вкарвайки за 2:2. Възпитаниците на Пеп Гуардиола не се отказаха да атакуват до последно, а в герой за Сити се превърна Хулиан Алварес, който вкара за 3:2 в 87-ата минута.
В другия мач Йънг бойс победи с 2:0 Цървена звезда. Коста Неделкович от сръбския тим си вкара автогол в 8-ата минута, а Ливайн Блум в 29-ата отбеляза второто попадение за домакините.
След днешните срещи Манчестър Сити печели групата с 15 точки до момента, а Лайпциг е втори с 9. Двата тима ще продължат участието си в осминафиналите. Йънг бойс е трети с 4 пункта, а турнирът напуска Цървена звезда, който има до момента само една точка.
В следващия, последен кръг на 13.12 германците посрещат Йънг бойс, а Сити играе с аутсайдера Звезда.