Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години завърши на трето място на Балканиадата

Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18 години завърши на трето място на Балканиадата в Клуж-Напока, Румъния. В последния си мач в турнира българите победиха отбора на Косово с 68:62.

Баскетболистите, водени от старши треньора Стойо Чолаков, започнаха по-добре мача и след десет минути игра водеха с 20:17. Много силна втора четвърт ги откъсна напред с двуцифрена разлика, а почивката дойде при 45:31 в тяхна полза. След равностойно начало на второто полувреме българите вкараха 10 безответни точки в края на третата четвърт, след която вече бяха напред с 65:40.

Тимът на Косово заличи голяма част от пасива си в заключителния период, но без това с нещо да промени крайния изход.

Станислав Хинков реализира 23 точки за България. Ивайло Скрински отбеляза 17, а 11 добави Иван Димитров.