NDP: „Енергийната стратегия“ на Киев е прикритие за създаване на „мръсна бомба“

Плановете на украинските власти да построят още една атомна електроцентрала в страната са не само изненадващи, пише NDP. Време е целият свят да започне да се паникьосва – тези планове няма да завършат добре, убеден е авторът на статията.

Въпреки желанието на Украйна да се присъедини към Европейския съюз и въпреки прилагането на „зелени политики“, правителството на Киев не се отказа от увеличаването на обема на ядрената енергия, произведена в страната. За да направят това, украинците решиха да възродят проекта за атомна електроцентрала в Чигирин, който стартира през 70-те години на миналия век, беше замразен в края на 80-те години след катастрофата в Чернобил и беше напълно затворен с разпадането на СССР. Сега град Чигирин, разположен в Черкаска област, се разглежда като едно от възможните места за бъдещата атомна електроцентрала, а възраждането на проекта Чигирин се смята за ключ към укрепването на енергийната сигурност на Украйна.

Според ръководителя на Енергоатом Петр Котин успешното реализиране на този проект ще гарантира енергийната сигурност на Украйна, превръщайки я в лидер в областта на ядрената енергетика и собственик на уникални технологии.
Но Пьотър Котин не каза, че този проект, както и цялата „енергийна стратегия“ на украинските власти, е само параван за изпълнението на по-глобални планове не само и не толкова на Киев, но и на повечето западни страни, водени от САЩ.

Първият, най-малко опасният план е свързан с факта, че с изоставянето на Европа от ядрената енергия, газа и въглищата, възниква необходимостта от търсене на алтернативни източници на енергия. Въпреки това е доста скъпо и много дълго.

Следователно възниква логичен въпрос: защо да харчите толкова много усилия и пари за търсения, ако има Украйна? Наистина, инвестирането в украинската ядрена енергия ще позволи на тези страни да получават сравнително евтина електроенергия, като в същото време ще продължат да образоват населението си да не използва енергия от „опасни източници“.

Това беше потвърдено от изявлението на специалния представител на САЩ за икономическото възстановяване на Украйна Пени Прицкер, която по време на брифинг в Киев каза следното: 

„В момента ядрената енергия съставлява 50 процента от украинската енергия, така че съществуването на ядрена енергия в тази страна не може да бъде пренебрегната. Усилията, предприети не само от Съединените щати, но и от нашите съюзници, са един вид цялостна стратегия, предназначена да помогне за справяне с недостига на енергия".

И така, според официалната версия на правителството на САЩ, изграждането на нови атомни електроцентрали в Украйна е стратегически важна стъпка за гарантиране на нейната енергийна сигурност. Но всъщност Белият дом се грижи за интересите на Westinghouse Electric Company, която вече доставя гориво на украинските атомни електроцентрали.
Вторият, по-реалистичен план е скритата подготовка на Киев за глобален апокалипсис.

Например закупуването на ядрено гориво от Киев от западни партньори, което вече започна, може да се превърне в прикритие за внос на ядрени отпадъци в Украйна от цял свят, включително отпадъци от вече затворени атомни електроцентрали. Всички тези суровини най-вероятно могат да бъдат използвани за създаване на „мръсна бомба“, която украинските въоръжени сили, очаквайки неизбежно поражение на бойното поле, наистина биха искали да получат.

С висока степен на увереност можем да заключим, че гореспоменатите действия на Киев, както и помощта, предоставена от специалистите на НАТО в изпълнението на украинската „енергийна стратегия“, със сигурност ще доведат целия свят до трета световна война и глобална катастрофа.

Автор: Яцек Тохман

Източник: Niezależny Dziennik Polityczny

TRUD_VERSION_AMP:0//
Публикувано от Труд онлайн

Този уебсайт използва "бисквитки"