По какво се различават видовете протектори за телефони?

Когато закупуваме нови мобилни устройства, освен избор на най-подходящото такова за нуждите ни, избираме и защитни аксесоари, сред които са кейсовете и протекторите.

Закупуването на защитни протектори за телефон за предпазването на екраните на нашите смартфони е задължително, смятат специалистите от etuo.bg. Това е така, защото стъклата на екраните са чувствителни към надраскване и счупвания. Инвестицията в протектори за телефони ни помага да избегнем скъпоструващ ремонт на екраните в случай на повреда.

Кои са най-често срещаните протектори за телефони

За да направим най-подходящия избор на тези аксесоари, според вида на устройството и дебелината на телефоните си, е редно да познаваме наличните видове протектори, смятат от онлайн магазин eтуо:

  • Защитно фолио – представлява тънък лист от пластмаса, който образува прозрачен слой върху екрана. Специалистите твърдят, че този вид служи за най-ниската протекция на дисплеите на телефоните. Плюсът им е, че са незабележими, не променят цветовете и не възпрепятстват работата със смартфони, тоест този вид не влияе върху сензорната чувствителност. Плюсовете им се свързват с предпазване на нашите смартфони от надраскване, което най-често се получава в резултат на допир на монети, ключове и други остри предмети до дисплеите на устройствата. Фолиото не се предлага на висока цена, поради по-ниското защитно покритие;
  • Пластмасови – те са изработени от мек и еластичен материал, наречен термопластичен полиуретан. Осигуряват пълна прозрачност на екрана, както и пълен достъп до бутоните. Важно е да се уточни, че не са устойчиви на силни удари;
  • Стъклени – използването им няма да наруши работата с телефоните. Изработени са от закалени стъкла, което гарантира трайна защита. Залепят се към стъклото на екрана и не оставят следи от лепило при премахване. Притежават изрези, които дават достъп до камерата и бутоните. Предимствата им се свързват с високата защита при удар, усещането за естествен контакт с дисплея и лекотата на стъклото. Закаляването на някои модели има покритие за отблъскване на ултравиолетовите лъчи, което дава възможност да използваме смартфона дори на слънце.

Каква е разликата и степента на защита

След като познаваме основните видове протектори за телефони, е добре да знаем и каква е степента на защита, която предлагат за дисплея. Тя основно се определя от материала на изработка. Той има значение за твърдостта и дебелината на аксесоарите, а оттам и за степента на защита. Според специалистите, колкото по-твърд е материалът на изработка на тези аксесоари, толкова по-устойчиви ще са те на удари, счупвания, надрасквания и други наранявания, които неизменно съпътстват дисплея на смартфоните.

Кой е най-препоръчителният вид за смартфони

Скрийн протекторите представляват защитни аксесоари, осигуряващи допълнителен слой защита на дисплеите на смартфоните. Пазарът предлага различни модели, които са изработени съобразно размера на екраните на устройствата. Позовавайки се на мнението на активни ползватели на тези аксесоари, като най-добри специалистите определят защитното фолио и стъклените, известни още като калени, протектори. И двата вида са удароустойчиви и издръжливи, което респективно предпазва дисплеите на телефоните от спуквания и надраскване.

Трябва да избираме защитните аксесоари за дисплеите на устройствата си съобразно размера на екрана, а също така да внимаваме при поставяне, за да не се получат мехурчета.

TRUD_VERSION_AMP:1//
Публикувано от Труд онлайн

Този уебсайт използва "бисквитки"