Последният "Хебър" взе само точка в "Надежда"

Локомотив (София) и Хебър завършиха 0:0 в първия мач от 10-ия кръг на Efbet Лига. Столичани бяха по-активни и направиха повече голови положения. В 25-ата минута вратарят на пазарджишкия тим в тази среща Марсио Да Роса отрази изстрел на Анте Аралица. Най-интересното положение в срещата се случи в 41-ата минута, когато бе отменен гол на Набил Макни, след преглед с ВАР. Съдията Мартин Величков отсъди нарушение на играча от Тунис срещу вратаря на домакините Александър Любенов.

През втоарата част, Аралица остана сам срещу стража Да Роса, но сгреши, като реши да го лъже, стреля, но играчът на "Хебър" Мартин Михайлов изби. В 68-ата минута Джани Дос Сантош също пропусна шанс за Локо Сф. "Хебър" пък имаше шанс да победи в последната секунда, когато отново Макни направи пропуск пред вратата на Любенов.

След равенството  столичният тим е 10-и с 10 точки, а "Хебър" е последен с 6.