Реал Сосиедад и Интер ръка за ръка на осминафиналите в Шампионска лига

Отборите на Бенфика и Интер завършиха 3:3 в мач от група D на Шампионската лига. Двата тима си разделиха по едно полувреме, като домакините взеха солиден аванс от 3:0 след хеттрик на Жоао Марио в 5-ата, 13-ата и 34-ата минута. В 51-ата обаче Марко Арнаутович върна един гол за италианския тим. 7 минути по-късно Давиде Фратези вкара за 2:3, а Алексис Санчес изравни от дузпа в 72-ата минута.
В другия мач от групата Реал Сосиедад и РБ Залцбург завършиха 0:0.
След днешните срещи испанският тим и Интер се класират на осминафиналите в турнира, след като са първи и втори в групата с по 11 точки. Трети е РБ Залцбург с 4, а последен – португалският тим само с една точка.
На 12.12 в последния кръг от груповата фаза двамата лидери ще решат победителя в групата на италианска земя, а Залцбург и Бенфика се изправят един срещу друг в другата среща.