"Тича" остана непревземаема крепост и за ЦСКА

Черно море и ЦСКА завършиха 0:0 на стадион "Тича" в мач от 10-ия кръг на Еfbet Лига. Дебют за "армейците" направи новото попълнение и бивш капитан на Лийдс Лиъм Купър. Преди началото на мача в лагера на варненци получиха лоша новина - защитникът Влатко Дробаров получи контузия на загрявката и мястото му в последния момент зае Ренан Арияш. Синът на националния селекционер и треньор на Черно море - Илиан Илиев-младши, остана на пейката за столичани.

В 25-ата минута Тибо Вион центрира, а Джонатан Линдсет засече, но стреля покрай вратата на Пламен Илиев. В 33-ата минута Ренан Арияш пък предизвика другия страж Густаво Бусато, който спаси удара му. В 41-ата минута Илиев спаси изстрел на Локило.

През втората част Илиан Илиев - младши вече бе влязъл в игра, когато опита далечен удар с левия крак, но Пламен Илиев хвана топката. Тогава последва най-интересното положение в двубоя - отмененият гол за ЦСКА. Аарон Исека бе изведен от Тобиас Хайнц, излезе сам срещу вратаря на варненци, вкара, но страничният рефер посочи засада и попадението бе отменено след консултация и с ВАР. В 79-ата минута втори пореден опит на Исека бе спасен от Илиев.

Черно море вече 24 мача няма загуба на "Тича". След срещата варненци са трети в класирането с 19 точки, а ЦСКА е 11-и с 10.