Унижение за Байерн Мюнхен

Байерн (Мюнхен) загуби с 1:5 от Айнтрайхт (Франкфурт) в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. До 36-ата минута Мармуш, Дина Ебимбе и Ларсон вече бяха смачкали психически гранда с головете си за 3:0. Байерн върна гол в 44-ата минута чрез Йозуа Кимих. Ебимбе вкара втория си гол в двубоя за 4:1 в 50-ата минута, а Кнауф оформи крайното 5:1 в 60-ата минута.

Загубата е първа за баварците в шампионата, въпреки това тимът остава лидер в класирането с три точки и мач повече от Байер Леверкузен. Айнтрахт е седми с 18 точки.

В двубоя между новаците в елита Хайденхайм победи Дармщад с 3:2. Унион Берлин победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:1

Вердер Бремен спечели срещу гостуващия Аугсбург с 2:0

Волфсбург загуби домакинството си на Фрайбург с 0:1. Единственото попадение реализира Михаел Грегорич в 74-ата минута.