Арсенал и Сити с обичайно силно представяне срещу Саутхемптън и Фулъм

Арсенал и Манчестър Сити взеха с победи срещите си от 7-ия кръг във Висшата лига.

"Артилеристите" надиграха Саутхемптън с 3:1. "Светците" първи откриха резултата в 55-ата минута с гол на Камерън Арчър. Възпитаниците на Микел Артета изравниха веднага, а точен за 1:1 бе Кай Хаверц. 10 минути по-късно Габриел Мартинели отбеляза за 2:1, а Букайо Сака записа името си сред голмайсторите за 3:1.

В друг мач от кръга Манчестър Сити надигра Фулъм с 3:2. Лондончани поведоха с гол на Андреас Перейра. Матео Ковачич изравни, а след това отбеляза и второто си попадение в двубоя. В края на второто полувреме резервата Джереми Доку удвои преднината на шампионите. В предпоследната минута на редовното време Родриго Муниз оформи крайния резултат.

Арсенал е трети в класирането със 17 точки, колкото има и Манчестър Сити. Саутхемптън е на предпоследното 19-о място с 1 точка. Фулъм е 6-и с 11 точки.

В другите мачове от днес: Кристъл Палас – Ливърпул 0:1, Брентфорд – Уулвърхамптън 5:3, Лестър – Борнемут 1:0, Уест Хем – Ипсуич 4:1.