„Байерн“ счупи испанската прокоба

Байерн“ счупи испанската прокоба! Пет пъти поред баварците губеха мачове в Испания, но най-накрая спечелиха – 2:1 като гост на „Севиля“ в първи четвъртфинал на Шампионската лига. Досегашните им поражения бяха обаче срещу трите големи гранда „Реал“, „Барселона“ и „Атлетико“. „Севиля“ имаше 11 домакинства срещу немски отбори и седем победи до този момент.

Ако искаме да спечелим Шампионската лига, трябва да дадем много повече – предупреди треньорът Юп Хайнкес. - Започнахме добре, но играта ни стана мудна.“

Защитникът Матс Хумелс подкрепи наставника с думите: „Добре беше, но само с добре не се печели Шампионската лига. Често оставяхме да ни правят контраатаки. Губихме лесно топката. Беше опасен мач, който обаче спечелихме. Най-важното е, че ще бъдем в играта за най-големия трофей до последния момент. Дано да имаме още четири мача до края на турнира.“

Големият проблем в „Байерн“ е доста луксозен. Франк Рибери играе фантастично, предизвика автогола на Сарабия за 1:1. В събота французинът, който има 11 сезона в Мюнхен зад гърба си, навършва 35 години, но договорът му изтича. Също много силно игра бразилецът Рафиня като ляв и десен защитник – и неговият контракт е в края си.

Франк прави уникални неща за отбора – възкликна вратарят Свен Улрайх. - Спринтовете и финтовете му са безкрайно важни за нас. Прави разликата в големите мачове.“

Освен това второто полувреме показа, че не трябва да има дилема кой измежду Тиаго Алкантара и Хамес Родригес да е титуляр – трябва да са и двамата! Колумбиецът влезе вместо контузилия се Артуро Видал, който традиционно е човекът за големите мачове.