Ботев Враца спря Хебър за място в "Топ 10"

Ботев (Враца) победи с 3:2 Хебър (Пазарджик) в мач от 26-ия кръг на Efbet лига. Домакините спряха негативната си серия от цели седем двубоя без успех и не дадоха възможност на пазарджиклии да влязат в "Топ 10" в класирането.

Врачани поведоха в 16-ата минута след плонж и гол с глава на Клери Сербер. В последните 5 минути на първото полувреме Атанас Кабов и Ангел Бастунов можеха да изравнят, но стреляха доста неточно. След почивката Георги Каракашев също опита, но вратарят на Ботев (Враца) Федерико Бариос изби удара му. В следващата атака Ласана Н’Диайе бе съборен в наказателното поле на Хебър и съдията Васимир Ел Хатиб отсъди дузпа в полза на домакините. Браян Переа бе точен за 2:0. Хебър отбеляза първото си попадение в 69-ата минута след гол с глава на Стефан Цонков. В последните минути на двубоя Брайън Переа бе точен от втора дузпа за врачани за 3:1. Той вкара своя 6-и гол за сезона и е едноличен голмайстор в тима на домакините. В 96-ата минута Красиян Колев отбеляза за 2:3 и оформи крайния резултат.

След загубата Хебър остава 12-и с 27 точки, а Ботев Враца е предпоследен със 17.