Владимир Илиев остана 33-и в спринта на 10 километра при мъжете от Световната купа по биатлон

Олимпийският шампион от Пекин 2022 Йоханес Тингнес Бьо от Норвегия спечели спринта на 10 километра при мъжете от Световната купа по биатлон в австрийския зимен център Хохфилцен.

29-годишният Бьо измина трасето за 23:04.0 минути, след като повали всичките десет мишени. За него това е трети успех за сезона, както и 51-и в кариерата му за Световната купа.

Втори на 43 секунди се класира Емилиен Жаклен от Франция, а трети на 46.9 секунди е Стурла Лагрейд от Норвегия. Двамата пропуснаха по една мишена в двете стрелби.

От българите с най-предно класиране е Владимир Илиев, който се нареди 33-и с две пропуснати мишени и изоставане от 2:13.6 минути.

Благой Тодев финишира 85-и с една грешка с пасив от 3:50.6 минути, Антон Синапов е 93-и с три пропуска и на 4:12.1 минути, а Васил Зашев остана на 103-о място с с три грешки и изоставане от 6:49.3 минути.

В подреждането за Световната купа след четири старта води Йоханес Тингес Бьо с 299 точки, пред Лагрейд с 250 точки и Емилиен Жаклен със 193 точки. Владимир Илиев заема 36-о място с 27 точки.

В събота в Хохфилцен предстои преследване на 10 км за жени и щафета на 4 по 7.5 км за мъже.