Дона Векич елиминира Коко Гоф в Париж

Хърватската тенисистка Дона Векич се превърна в сензация на Олимпийските игри, след като рано днес следобед победи втората тенисистка в света американката Коко Гоф. Ключовият момент от срещата се случи в шестия гейм от втория сет, когато при резултат 30:40 на сервис на американката и преднина на Векич с 3-2 в геймовете, се стигна до спорно решение на рефера. Удар на хърватката бе отсъден, което трябваше да означава изравняване, но реферът реагира, показвайки, че топката е в полето, което означава пробив за Дона и голям аванс от 4:2.

Гоф започна да протестира яростно срещу съдията и с основателна причина. Американката поиска точката да бъде преиграна, което би било справедливо решение, но испанецът на съдийския стол остана безкомпромисен. Коко продължи да спори със сълзи на очите, но без резултат.

Решението не беше отменено и Гоф беше принудена да продължи мача с голям точков дефицит, което в крайна сметка й коства елиминацията от тенис турнира в Париж.