Играч на Стойчо Младенов със 150 мача във Висшата лига

Егитянинът Ахмед Елмохамеди нареди точно преди Нова година 150 мача във Висшата лига. Десният халф-бек игра за "Хъл" при 2:2 срещу "Евертън".

Елмохамеди бе половин сезон под ръководството на Стойчо Младенов в ЕНППИ от Кайро през есента на 2010 година. Именно тогава футболистът се наложи като твърд титуляр и получи оферта от "Съндърланд". През 2012-а Елмохамеди премина в "Хъл", където играе и до днес.

За "тигрите" равенството срещу "Евертън" може да има фатално значение. Два пъти "Хъл" повеждаше с головове на Майкъл Доусън и Робърт Снодград. В последната минута на първото полувреме вратарят Дейвид Маршал си вкара нелеп автогол след корнер за 1:1. А в 84-ата минута Рос Баркли изравни за втори път за 2:2.

"Хъл" остана в зоната на изпадащите. Днес се играят още седем мача от Висшата лига, като денят завършва с дербито "Ливърпул" - "Манчестър Сити" от 19,30 ч.