Испания и Италия правят голови спектакли

Испания и Италия направиха очаквани голови фестивали в световните квалификации, където са и преки конкуренти.

"Ла Фурия" си поигра с Македония за триумф с 4:0, но през първото полувреме гол не вкара. Помогна за откриването на резултата на Дарко Велковски, който заби в собствената врата. Чак в последния половин час Витоло, Начо Монреал и неостаряващият Аритц Адурис забиха още три попадения.

Италия спечели със същия резултат, но на чужд терен - 4:0 срещу Лихтенщайн. Победата на "скуадрата" дойде много по-лесно. Още през първото полувреме Андреа Белоти (2 пъти), Чиро Имобиле и Антонио Кандрева отбелязаха попаденията.

Под зоркото наблюдение на МОСАД Израел разгроми Албания с 3:0 като гост в третия мач от групата. Домакините обаче получиха два червени картони до 55-ата минута, което предреши изходът.