Какво се случва с Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд?

Байер Леверкузен и Холщайн Кил завършиха при резултат 2:2 в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата.

Шампионът на Германия наложи домакински натиск и отбеляза два гола в първите 8 минути от срещата на стадион "БайАрена" в Леверкузен. Виктор Бонифейс откри резултата в 4-ата минута, а Есекиел Паласиос удвои. Втори гол на Бонифейс бе отменен от ВАР заради засада. В продължението на първата част гостите намалиха на 1:2 чрез Макс Гешвил. През второто полувреме новакът си спечели дузпа за нарушение на Джереми Фримпонг. Ян-Фрийте Арп изравни за 2:2.

Байер Леверкузен е на 5-о място в класирането с 11 точки, а Холщайн Кил е предпоследен с 2.

В друг мач от кръга днес Унион Берлин победи Борусия Дортмунд с 2:1. Кевин Фогт откри резултата, а Йорбе Вертесен отбеляза за 2:0. Юлиан Риерсон отбеляза почетно попадение за "жълто-черните".

Унион Берлин е 6-и с 11 точки, а Борусия Дормунд е с точка по-малко.

В другите ранни мачове от кръга Волфбург надигра Бохум с 3:1, а с попадение на Рицу Доан Фрайбург победи Вердер (Бремен).