Калейн и Новиков ще носят българското знаме на закриването на Олимпиадата

Последният ден от спортния форум ще премине без българско участие

Олимпийският шампион по борба класически стил в категория до 87 килограма Семен Новиков и вицешампионката в индивидуалната надпревара по художествена гимнастика Боряна Калейн ще бъдат знаменосци на българската делегация на закриването на Игрите в Париж 2024.

Церемонията ще се състои тази вечер от 22:00 часа на "Стад де Франс" във френската столица.

Седемте медала, които спечелиха нашите спортисти отреждат на страната ни временното 26-о място от 206 държави, които участват в класирането преди финалния днешен ден на състезанията. Триумфалното представяне на България на Олимпиадата беше водено от борците и тежкоатлетите.

Страната участва на Игрите във френската столица с 46 състезатели в 15 вида спорт, които спечелиха общо 7 отличия - 3 златни, 1 сребърно и 3 бронзови.

С осмото място на Тихомир Иванов във високия скок снощи приключи българското участие. В днешния последен състезателен ден няма да се състезават български олимпийци.