„Кралският клуб“ изравни рекорд на „Байерн“

„Реал“ изравни рекорда на „Байерн“ от 61 поредни мача с отбелязан гол във всички турнири. „Кралският клуб“ губеше с 0:2 до 16-ата минута на „Висенте Калдерон“ в реванша от полуфиналите на Шампионската лига срещу градския съперник „Атлетико“, но Иско отбеляза преди почивката за 2:1. Благодарение на това попадение „Реал“ изравни постижението на баварците, направено от март 2013 до април 2014 г. Тогава „Байерн“ изигра 61 поредни мача с поне един вкаран гол.

Последният мач, в който „балетът“ не успя да се разпише, бе 0:0 срещу „Манчестър Сити“ в полуфиналите на Шампионската лига миналата година през април.

Рекордът на „Байерн“ може да бъде подобрен в неделя, когато „Реал“ приема „Севиля“ в мач от испанското първенство.

Зинедин Зидан, треньорът на „белите“, бе щастлив от поредното постижение на тима си.

„Щастливи сме, че сме на финал - каза французинът. - Горд съм с футболистите. Пътят беше дълъг и не беше лесен. Поздравления за момчетата. Попитах Бензема как точно успя да се измъкне в ситуацията преди гола ни, но и той не можа да ми обясни. Всеки изигра своята роля.“