Купуваме имоти на безценица в Турция

Заради срива на турската лира

Продадените на чужденци недвижимости растат с 50 на сто

20 000 евро за тристаен в средно голям град

Българите масово купуват имоти в Турция. Към момента интересът е с инвестиционна цел, като българите търсят да купят изгодно недвижимости в селища, които са в близост с турското морско крайбрежие, независимо от региона. Това обясниха брокери на имоти пред “Труд”.

Причина за големия интерес към къщи и апартаменти в южната ни съседка е огромното обезценяване на турската лира, което направи инвестициите в имоти изключително изгодни за чужденци.

В турските сайтове за недвижимости цените на тристайни апартаменти в затворени комплекси в курорти като Мармарис, Анталия и Кушадасъ започват от около 40 000 евро, а цената расте според включените екстри като за квадратен метър се плаща средно по 650-750 евро. Подобни цени могат да се намерят дори в някои квартали на Истанбул. Офертите са публикувани в сайтове, които търсят основно чужди клиенти, тоест са завишени в сравнение с цените за местния пазар. При това става въпрос за цени, които при реален интерес и преговори могат да бъдат намалени с от 5 до 10 на сто, коментираха от бранша.

Много по-изгодно е обаче да се търси директно през собственик, тъй като тогава цените са поне с 30 на сто по-ниски. Затова и много българи, които търсят да закупят имот проверяват обяви в турски групи за продажба на имоти в социалните мрежи или търсят посредници българи, които живеят в Турция за контакти.

Справка сред обявите в социалните мрежи показва, че тристаен апартамент от 145-160 квадрата в някои от средно големите турски градове, може да се намери срещу 20-25 000 евро, но единствено ако обявата е от собственик. Към тези имоти също има интерес, основно от семейства на българи с турски произход, които искат да купят имоти за децата си в университетски градове, за техни близки роднини, които са напуснали страната преди години или просто като инвестиция, заради изгодните оферти.

Основните купувачи на недвижимости са българи, руснаци, чехи, словаци, поляци, румънци и израелци, твърдят от турските сайтове за недвижими имоти.

TRUD_VERSION_AMP:0//
Публикувано от Наталия Малчева

Този уебсайт използва "бисквитки"