Лудогорец с комфортен аванс преди реванша с Динамо Минск

Българският шампион Лудогорец победи с 2:0 Динамо Минск в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Още във втората минута беларуският тим имаше шанс да организира атака, но Алексей Гаврилович стреля в аут. В 9-ата минута обаче Лудогорец откри резултата. Най-добрият чужденец в българското първенство Якуб Пьотровски подаде на Текпетей, а ганаецът разстреля беларуската врата за 1:0. След попадението до последната минута на първата част се занизаха атаки и пред двете врати. В 16-ата минута удар на Аслак фон Витри бе спасен от вратаря Лапуков, но след това топката попадна у Тодор Неделев, който шутира, но ударът му бе блокиран. 12 минути след това вратарят на българския тим Серджио Падт спаси удар на Вадзим Пихас. В 31-ата минута Раи Лопес пък стреля над напречната греда на българската врата. В 44-ата минута обаче бе отсъдена дузпа за Лудогрец. Руан Секо изведе Тодор Неделев, но българският плеймейкър беше съборен след с удар в лицето от Политевич. Неделев отбеляза за 2:0. Това бе дебютен гол на халфа за шампионите ни в евротурнирите.
През втората част Неделев стреля над напречната греда на беларуската врата. В 55-ата минута Раймонд Аделоа шутира от пряк свободен удар, но стражът на българския тим Падт спаси. До края на мача нямаше крайно опасни атаки и така българският тим взе комфортна преднина преди реванша идната сряда – 30-и юли на стадион "Вароши" в Мезьоковешд (Унгария).

Победителят от тази двойка продължава в третия кръг, където ще спори с Линкълн (Гибралтар) или Карабах (Азербайджан).