Наполи и Монца продължават напред за Купата на Италия

Наполи се класира на осминафиналите за Купата на Италия, след като победи Палермо с 5:0. Сръбският нападател на сицилианския тим Альоша Васич бе изгонен с директен червен картон преди час игра и Палермо игра с човек по-малко. Два гола за домакините отбеляза Сирил Нгонж, а един добави Хуан Хесус. През втората част Давид Нерес и Скот Мактоминей оформиха крайния резултат. Началото на второто полувреме се забави със 7 минути заради хвърлени на терена факли от феновете.

На осминафиналите на турнира Наполи ще срещне Лацио през декември.

В друг мач от турнира Монца надигра Бреша с 3:1. За домакините голове вкараха Георгиос Кирякопулос, Матео Песина и Джанлука Капрари през първото полувреме. Патри Нуама бе автор на почетното попадение за Бреша след почивката. На осминафиланите Монца ще срещне Болоня.