Повишен интерес към жилища в Банско

Търсят две или три стаи близо до лифта и до тихата част на града

С бюджет от 30 хил. до 46 хил. евро може да станете собственик в комплекс

Липсва вторичен пазар

Повишено търсене на големи жилища в Банско, отчитат брокери в курорта. Ако досега купувачите предпочитаха предимно студиа, които да ползват като ваканционни жилища, то в последната година търсят основно големи апартаменти и къщи. Причината е, че все повече хора избират да живеят в курорта за постоянно.

Апартамент в комплекс с екстри, с ниска такса за поддръжка, близо до лифта и до тихата част на града - това са най-често търсените характеристики на имотите в Банско. При бърза проверка на наличните имоти за продажба в курорта се вижда, че квадратният метър се движи около 350-450 евро. С бюджет от 30 хил. до 46 хил. евро може да купите двустаен или тристаен апартамент в затворен комплекс, с басейн и спа център, както и с паркомясто. Таксата за жилището в комплекса не надвишава 600 лв. годишно, става ясно от наличните обяви.

Купувачите са предимно българи, но има и чужденци. “Например, хора от Израел започнаха пак да се връщат, тъй като тях ги пуснаха да пътуват и започнаха отново да идват в Банско. Англичани също има. Но те купуват предимно онлайн и ако им намерим нещо, което наистина отговаря на тяхното търсене. Има и купувачи от Сърбия, Македония, Румъния”, казват брокери на имоти в града.

Банско е много добра алтернатива на големия град. Брокери казват, че имоти, към които преди месеци не е имало интерес, сега се купуват бързо, при това на по-високи цени.

“Например миналата година сме продавали едноспални апартаменти в порядъка на 20-25 хил. евро. Сега тези апартаменти, ако са в хубав комплекс, ако е хубав апартаментът, добре обзаведен, строителството е качествено, може да се продаде и за 35 хил. евро, че даже и за повече”, каза Албена Гердова, която е мениджър продажби в агенция за недвижими имоти.

На пазара на имоти в Банско почти не са останали апартаменти, които да отговарят на масовото търсене. Причината - липсва вторичен пазар, тоест хората, които купуват, са много, а тези, които продават, са малко.

TRUD_VERSION_AMP:0//
Публикувано от Катерина Ковачева

Този уебсайт използва "бисквитки"