Принц Уилям загуби гласа си от радост

Това се казва кралска радост в синя кръв! Принц Уилям загуби гласа си заради победата на любимия „Астън Вила“ над „Байерн“ с 1:0. Двубоят беше повторение на финала за КЕШ през 1982 г., когато отново тимът от Бирмингам спечели със същия резултат.
Телевизионните камери първо уловиха как принц Уилям първо изригна от радост заради попадение на Пау Торес, което беше отменено заради засада. Резервата Джон Дуран заби в 79-ата минута победно, което е петото му попадение с влизане от пейката през сезона. След края на мача принц Уилям се прегръщаше с всички около себе си.
„Загубих гласа си – възкликна той. - Не мога да повярвам! Изминаха 42 години и пак ги бихме! Последната ни европейска титла дойде един месец, преди да се родя. Нека днес това да е първата стъпка към новото приключение.“
Преди мача принц Уилямс се снима с легендите на „Астън Вила“, които спечелиха турнира през 1982 г., а трофеят беше изваден от клубния музей.
Отборът стартира сезона с победа над „Йънг Бойс“, а за последно игра в турнира през 1983 г., когато загуби на четвъртфинал от „Ювентус“.
Успехът на „Астън Вила“ е удар по самочувствието на „Байерн“. За първи път баварците загубиха при новия треньор Венсан Компани. Вратарят Мануел Нойер отказа да признае, че голът на англичаните е негова персонална грешка. Голмайсторът Хари Кейн пък получи най-слаба оценка от германските медии.