Светът се смее на Франция

Светът с право се смее на Франция!

Отбор на обща стойност 486 милиона евро не успя да победи Люксембург, чиито футболисти вкупом струват 3,5 милиона! Срамът на „петлите“ дойде на стадиона в Тулуза. В цялата си история от 132 мача в световните квалификации страната-джудже бе събрала едва 24 точки.

Нереално и абсурдно – каза Дидие Дешан, треньорът на Франция. - Но аз не изпаднах в еуфория след 4:0 над Холандия. Бием България и Беларус и се класираме.“

Статистиката от двубоя наистина е абсурдна. Франция стреля 34 пъти към вратата на Люксембург, а към нейната имаше само един удар. Владеенето на топката бе 76 процента за „петлите“, а само през второто полувреме – 79 на сто. Доскоро най-скъпият футболист в света Пол Погба стреля 8 пъти, но само два удара бяха точни. Нито един от играчите на Люксембург нямаше повече от 70 процента точност при пасовете. А нито един от французите не бе под кота 77. Вратарят на Люксембург Джонатан Жубер направи осем спасявания... За капак в 79-ата минута Родригес от гостите улучи гредата.

В състава на Франция освен Погба играха суперзвездите Антоан Гризман и Килиън Мбапе.

Как изглеждаме сега“, попита иронично в. „Екип“. „Каква катастрофа“, продължава „20 минути“. „Оставаше само Родригес да бе вкарал за Люксембург...“, обобщава тв каналът RFI.