Славия и Хебър със загуби с еднакъв резултат

Славия загуби с 1:2 от руския Факел в предпоследната си контролна среща, която се проведе в Турция. В 6-ата минута Роман Акбашев се разписа и поведе руския тим напред в резултата. В 54-ата минута Кристиян Стоянов направи пробив през центъра на терена, след което намери Борис Димитров, който стреля, но топката се отби в горната греда при най-чистото положение за българския тим. В 57-ата минута играчите на Златомир Загорчич изравниха резултата. Ертан Томбак центрира в наказателното поле към Борис Димитров, който с глава разстреля Илия Свинов. В 68-ата минута Евгени Марков вкара нов гол за руснаците и оформи крайното 2:1.

В днешната си контролна среща и Хебър отстъпи на тима на Металист 1925 Харков (Украйна) с 1:2. Попадението за пазарджиклии отбеляза Октай Хамдиев. "Зелените" се прибират от Турция утре.