Снайпера Копривленски стигна до бой за световна титла

Стоян Копривленски си осигури право на битка за световната титла в К1, след като спечели престижна победа на международния турнир в Осака (Япония). Българинът надделя с 2:1 съдийски гласа над представителя на домакините Джинку Ода в изключително драматичен сблъсък, в който двамата бойци си размениха по един нокдаун и се наложи да се стига до допълнителен четвърти рунд. А в него българинът имаше повече сили и не остави нищо на случайността, за да си осигури вота на съдиите.

Чувствам се добре след мача, най-важното е, че победих и нямам контузииобяви Снайпера, както е бойният прякор на родния ас в кикбокса. - Относно биткатаможеше да се представя и по-добре, но не всеки ден е твоят ден. Нямаше тежък рунд за мен. Трябваше да бъда концентриран в срещата, смятам, че взех първите два рунда, третият беше интересен. Минута след началото успях да му направя нокдаун. Засякох го с ляво кроше и оттам му пласирах още един десен прав и ляво кроше и му направих нокдаун. За съжаление, минута преди края той успя да ми върне нокдауна, но аз не го усетих много и не бях разклатен. Когато ми нанесе удара, не бях стабилен. Единят ми крак бе във въздуха след ритник. Не беше тежък нокдаун. Това се водисупер-файти беше важна победа, защото до края на годината ще мога да играя за титлата.“

Така българинът продължи победната си серия след титлата на финалния турнир от Макс сериите.