Суарес не вкара в последния си мач за Уругвай

Луис Саурес не успя да вкара гол в последния си мач в националния отбор на Уругвай от квалификациите за Мондиал 2026 в Зона КОНМЕБОЛ. Тимът завърши 0:0 с Парагвай в Монтевидео.

Суарес приключва с 69 попадения за националния отбор. В 18-ата минута той нацели гредата. Мигел Алмирон пък предизвика рефлекса на вратаря на домакините Серхио Рочет. През втората част Диего Гомес също нацели гредата, а Хулио Енсисо направи още един пропуск за гостите.

Уругвай е втори в квалификационната група на Южна Америка с актив от 18 точки. Парагвай е седми с 6. За Мондиал 2026 се класират първите шест тима, а седмият ще играе междуконтинентален бараж.

На 11 септември от 1:00 часа Уругвай гостува на Венецуела, а в 3:30 часа „гуараните“ приемат Бразилия.