В часовете след падането на режима на Башар ал-Асад в Сирия стотици се спуснаха на мястото, което за мнозина най-много капсулира неговото потисническо управление: затворът Сайдная.
Прочутият военен комплекс е бил използван за задържане на десетки хиляди хора, които са се разболели от сирийското правителство през десетилетията.
Сред тези, които търсят хора, които са изчезнали зад стените му, е д-р Шарван Ибеш, главен изпълнителен директор на групата за помощ Bahar.
Той пристигна там в полунощ, за да помогне на приятелка да издири баща си, който според нея е държан там от 13 години.
Д-р Ибеш описва сцени на "хаос", със стотици хора в затвора, които се опитват да намерят близките си.
"Беше много разочароващо. Не го намерихме и не получихме информация", каза той пред BBC.
„Приятелката ми е толкова разстроена, защото 13 години мечтаеше да намери баща си. Казаха ни, че много затворници са преместени на друго място.“
Д-р Ибеш продължи: „Стотици хора излизаха от затвора и ни казаха, че не можем да влезем, защото толкова много хора препречват пътя на спасителите.“
Групата за гражданска защита на Сирия, Белите каски, издирва затворници в Сайдная след разкази на други, лежали там, за тайни входове в подземни килии, въпреки че никой не е открит.
Джамия на 20 километра се използва като място за срещи на освободени затворници и техните семейства.
Когато Ибеш посети мястото в неделя, той видя няколко току-що освободени хора в ясно травматизирано състояние, каза той пред BBC.
Група хора наобиколиха двама току-що освободени мъже, опитвайки се да им помогнат.
„Те бяха държани в затвора няколко години и бяха дезориентирани“, каза Ибеш. „Те дори не знаеха часовата зона.“
„Хората около тях питаха „как се казваш“ и „на колко години си?“, но те дори не можеха да отговорят на тези въпроси.“
Беше трудно да се каже на колко години са само като ги гледаш, каза Ибеш и добави: „Мъжете бяха напълно изгубени, те просто гледаха в нищото.“
Потребители в Twitter твърдят, че един от намерените мъже е Абдул Уахаб Дадуш от Кафр Набл. Той е бил студент по медицина, когато е изчезнал едва 20-годишен преди 13 години. В затвора Абдул загуби ума си и паметта си. Скърбящата му майка, вече сляпа, оттогава чака единствения си син.
Зад решетките бунтовниците откриха и малко дете, за което се твърди, че навярно е било родено зад стените на Сайдная.
Режимът на Асад хвърли в затвора стотици хиляди политически затворници. Базираната в Турция Асоциация на задържаните и групата на изчезналите в затвора Сайдная (ADMSP) описва Сайдная като „лагер на смъртта“.
По време на гражданската война, започнала през 2011 г., правителствените сили държаха стотици хиляди хора в лагери за задържане, където правозащитни групи твърдят, че изтезанията са били нещо обичайно.