"Тотнъм" измести "Сити" от второто място

Тотнъм“ измести „Манчестър Сити“ от втората позиция в класирането на Висшата лига след победата над „Стоук“ с 4:0. Хеттрик в рамките на 23 минути оформи Хари Кейн. Още с първото си попадение в мача нападателят мина кота 100 гола на клубно ниво. Английският таран вече има 102 попадения на сметката си. Хеттрикът за Кейн е трети в последните 9 мача. През настоящия сезон нападателят впечатлява и с 22 мрежи в 26 двубоя.

Друг голмайстор на Острова също впечатли с постижение. Ромелу Лукаку се изравни с шотландската легенда Дънкан Фъргюсън, като двамата вече са футболистите, вкарали най-много голове за „Евертън“ от създаването на Висшата лига - точно 60. Белгиецът фиксира второто попадение за успеха с 2:0 над „Съндърланд“.

Фъргюсън, който в момента е част от треньорския състав на „карамелите“, е отбелязал тези голове в 239 мача. На Лукаку му бяха необходими далеч по-малко - 129 срещи.