Тотнъм победи с 3:0 Карабах след 35-минутно закъснение заради транспортния хаос в Лондон

Английският Тотнъм победи късно снощи Карабах с 3:0 в мач на старта на Лига Европа. Мачът в Лондон започна с 35-минутно закъснение заради транспортен хаос около стадиона. Бренън Джонсън в 12-ата минута откри резултата, а сенегалецът Папе Сар отбеляза за 2:0 в 53-ата минута. Байрамов пропусна дузпа, а крайното 3:0 оформи Соланке.

Домакините останаха с човек по-малко още в 7-ата минута, когато Раду Дръгушин фаулира Жуниньо и получи червен картон.

В друг мач от турнира Брага надигра Макаби (Тел Авив) с 2:1. Ошер Давида даде аванс на гостите, но Брума в последните 6-7 минути направи обрат за португалците. В добавеното време израелците останаха с 9 човека на терена, след като Габи Каниховски и Тайрийз Асанте бяха изгонени.

В третия късен мач румънският ФКСБ надигра латвийския РФС Рига с 4:1. Бирлигея откри резултата за домакините още в 8-ата минута, но Липушчек изравни. В 32-ата минута Стефанеску отново поведе ФКСБ напред в резултата. Олару в 58-ата минута и 10 минути по-късно оформи крайния резултат.