Отказват разписки, платежни нареждания и банковото досие на бившия футболен национал
Съдебната сага за откраднатите над 3,8 млн лв. продължава
“Уникредит Булбанк” е предала в съда част от документите, въз основа на които са извършени разпореждания със суми по сметките на Мартин Петров. За голяма част от оспорените по делото преводи и тегления на каса обаче банката не е е представила никакви разписки или платежни нареждания с обяснението, че въпросните документи са били унищожени по вътрешни процедури. Това научи “Труд” по хода на делото, образувано по иска на големия български футболист Мартин Петров срещу “Уникредит Булбанк”. Съдебната сага започна, след като миналото лято се оказа, че от сметките на бившия национал са източени над 3,8 млн. лв.
От датите на макар и малкото представени от банката документи се виждало, че значителна част от оспорените банкови операции, в това число и тегления на каса от клонове в България, са се случвали в периоди, когато самият Петров изобщо не е бил в страната. По това време той е участвал в тренировъчния процес или дори в официални мачове на Манчестър Сити, Болтън и Еспаньол.
Адвокатите на Петров са оспорили като фалшиви всички подписи върху банкови документи, приложени от името на футболиста. Нещо повече – практически всички оспорени банкови операции със сметките на Петров са били извършени въз основа на нареждания, получени от имейл. Той е бил изпращан от фалшив адрес, до който футболиста нямал достъп. В същото време банката е разполагала и комуникирала с него по истинския му адрес, без да се усъмни във фалшивия.
Банката е отказала да предостави банковото досие на Петров, както и информация за своята бивша служителка Ирина Аткова, включително и за причините, поради които е прекратен трудовият договор с нея. Отказани са и данни дали са постъпвали други сигнали или жалби от клиенти срещу Аткова – основната заподозряна за кражбите от сметките на Петров.
С допълнителна искова молба адвокатите на бившия национал са поискали разкриване на допълнителна и информация и документи от банката по случая, включително и разпити на служители, както и на самия изпълнителен директор Левон Хампарцумян. Той е бил запознат със случая още през август 2017 г. и ще трябва да отговори в съдебната зала на поредица неудобни въпроси по казуса “Мартин Петров”.