ЦСКА 1948 с минимална преднина срещу Будучност в Лигата на конференциите

ЦСКА 1948 победи Будучност с 1:0 в първия мач от втория предварителен кръг на Лигата на конференциите. Реваншът е на 1-и август в Подгорица. Ако преодолее черногорския тим, ЦСКА 1948 ще срещне победителя от двойката Жалгирис – Пафос.

На терена през целия мач почти имаше само един интензивно атакуващ тим. В 5-ата минута Талис предзвика стража Милан Миятович, който обаче улови топката при първата по-опасна атака за един от двата тима. В 9-ата минута хвърлена на терена факла от феновете на гостите спря мача за кратко. В 20-ата минута Талис върна топката към Парвиз Умарбаев, който стреля, но неточно. 10 минути след това стражът на Будучност отрази и шут на Неделко Пишчевич. В 44-ата минута Радослав Кирилов подаде към Симеон Василев, който центрира топката точно на главата на Бирсент Карагарен, а той отбеляза победния гол за българския тим. В 57-ата минута Умарбаев пробва рефлекса на Миятович, който спаси удара му. До края на двубоя и голмайсторът Карагерен направи още един пропуск.