„Юнайтед“ радва Моуриньо с убийствен инстинкт

Манчестър Юнайтед“ сплаши конкурентите за титлата след втори пореден успех във Висшата лига с 4:0. „Червените дяволи“ сразиха като гост „Суонси“ седмица, след като разбиха със същия резултат и „Уест Хем“.

Тимът на Жозе Моуриньо впечатли и с убийствена ефективност в предни позиции, след като в заключителната част на мача за 4 минути успя да вкара 3 попадения.

Лятната придобивка, нападателят Ромелу Лукаку, вкара третия си гол с екипа на „Юнайтед“. Головата си сметка за тима откри и защитникът Ерик Бейли, а Антони Марсиал и Пол Погба също бяха точни срещу „лебедите“. За сметка на тях защитникът Виктор Линдельоф, пристигнал през лятото за 35 млн. евро, не взе участие в срещата и остана резерва.

"Поведението ни на терена ме радва – обяви Жозе Моуриньо. - Виждам щастие в играта ни. Изчакваме момента си и за броени минути нанасяме решителен удар. Като истински убийци сме. Все пак не можех обаче да си позволя да бъда съвсем спокоен, като до 80-ата минута водехме само с гол преднина. Това, което се случи до края на мача ме направи много щастлив. Доволен съм".

В другите срещи от кръга - „Ливърпул“-“Кристъл Палас“ 1:0, „Лестър“-“Брайтън“ 2:0, „Саутхямптън“-“Уест Хем“ 2:2, „Борнемут“-“Уотфорд“ 0:2, „Бърнли“-“Уест Бромич“ 0:1.