„Юнайтед“ разгромен в Ливърпул с 0:4

„Манчестър Юнайтед“ записа пета поредна загуба като гост във всички турнири след гръмко 0:4 от „Евертън“ в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Подобно постижение на „Олд Трафорд“ не помнят през новия век, а последният път, когато това се случи, бе през 1981 година. Това обаче далеч не е и единственият антирекорд, който тимът на мениджъра Оле Гунар Солскяер допусна в неделя следобед. Бившият отбор на Димитър Бербатов е инкасирал 47 попадения за първенство от началото на кампанията – в историята на Висшата лига „червените дяволи“ никога не са постигали нещо подобно. А още тази сряда тимът приема големия градски съперник „Манчестър Сити“, преследващ упорито титлата.

В Ливърпул „червените дяволи“ дори се разминаха с по-звучно поражение от „карамелите“, а на „Гудисън парк“ четирима различни играчи бяха точни за „сините“. Резултатът откри Ричарлисон след ефектен удар от въздуха, а Гилфи Сигурдсон удвои преди почивката с изстрел от далечно разстояние. През втората част домакините продължиха да атакуват, а Давид Де Хеа извади топката от собствената си врата още два пъти след голове на Люка Дин и Тео Уолкът. Така гостите от Манчестър инкасираха общо седем гола в рамките на пет дни след 0:3 от „Барселона“ в Шампионската лига. А поражението остави „Юнайтед“ далеч от местата, даващи право на участие в турнира на богатите през следващия сезон.