Англия и Германия със зрелище за зрителите и разочарование в класирането

Англия и Германия завършиха 3:3 на "Уембли" в мач от група 3 на Лигата на нациите. Англия няма победа от началото на турнира и от 6 мача има едва 3 точки на дъното в класирането. Германия е със 7 точки е на 3-то място.

В 52-ата минута Илкай Гюндоган вкара от дузпа, след като Хари Магуайър фаулира Мусиала в наказателното поле. В 66-ата минута пас на Вернер към Хаверц доведе до 2:0 за Германия. В 71-ата минута Люк Шоу се разписа за 1:2. Само четири минути по-късно Букайо Сака подаде на Мейсън Маунт, който овладя топката и от ръба на наказателното поле отбеляза за 2:2. В 81-ата минута Шлотербек фаулира Белингам и след като съдията сам прегледа ситуацията чрез ВАР, решението му бе категорично - той отсъди дузпа. Зад бялата точка застана Хари Кейн, който безкомпромисно направи обрата пълен. В 87-ата минута Хаверц изравни за 3:3.