Англия победи Сърбия само с един безценен гол на Джуд Белингам

Англия победи Сърбия само с 1:0 на "Арена ауф Шалке" в Гелзенкирхен в първия си мач от група "C" на Евро 2024. В другата среща в групата по-рано днес Словения и Дания завършиха 1:1 и така англичаните оглавиха класирането с 3 точки. Следват словенците и датчаните с по 1, а възпитаниците на Пикси Стойкович са последни без точков актив.

Играчите на Гарет Саутгейт поведоха още при първата си по-опасна атака в 13-ата минута, когато Букайо Сака центрира, а звездата на Реал Мадрид Джуд Белингам с глава отбеляза победния гол. Седем минути след това Андрия Живкович комбинира с Александър Митрович, който стреля покрай левия страничен стълб на вратата на съперника. В 25-ата минута Сака изведе Кайл Уокър по дясното крило, но защитникът не уцели вратата.

В 56-ата минута Трент Александър-Арнолд не затрудни стража Педраг Райкович при един от своите неуспешни удари. Сърбите имаха претенции за дузпа след сблъсък между Митрович и Киърън Трипиър в наказателното поле на Англия, но реферът Даниеле Орсато не ги уважи. В 77-ата минута след единствения опасен удар на Хари Кейн сръбският вратар Райкович се опита да избие, топката рикошира в напречната греда, след което играч на Сърбия я изчисти.