Апоел Беер Шева и Черно море завършиха 0:0, оставиха интригата жива за реванша в Лигата на конференциите

Израелският Апоел Беер Шева и Черно море завършиха 0:0 на Градския стадион в Ловеч в първия мач от втория квалификационен кръг в Лигата на конференциите и запазиха интригата за реванша. "Моряците" играят в европейските клубни турнири за първи път от 9 години насам, а Апоел гостува в Ловеч заради военната ситуация в Израел. Реваншът е следващата седмица в Разград. Победителят от този сблъсък ще играе с победителя от двойката Млада Болеслав - Трансинвест (Литва) в третия предварителен кръг.

В състава на Апоел игра бившият български национал Йоан Стоянов.

При първата си атака футболистите от Беер Шева нацелиха гредата. В 15-ата минута Алон Тургеман стреля, но след рикошет топката излезе в корнер. В 44-ата минута Шей Илаяс стреля високо над българската врата. В 60-ата минута Асен Дончев също шутира, но прати топката над вратата, а веднага след това Гай Бадаш нацели ръцете на Пламен Илиев. В 82-ата минута Калкан изпълни свободен удар, а Живко Атанасов се размина с топката, но въпреки това тя беше близо да попадне във вратата на израелския тим. В 85-ата минута при двойно подаване между Мазир Сула и Бруно Тейшейра и след рикошет тя излезе в корнер след българска атака.

Така резултатът се запази до реванша в Разград, където варненци ще разчитат на своята многобройна публика.