Арда победи Ботев Пловдив с 2:1

BULFOTO

Арда победи Ботев Пловдив с 2:1 в мач от 33-ия кръг на Първа лига. "Жълто-черните" поведоха в резултата с гол на Мартин Секулич, но възпитаниците на Александър Тучев обърнаха резултата в своя полза с голове на Светослав Ковачев.

През първото полувреме на стадион "Арена Арда" в Кърджали гостите откриха резултата, след като Анатолий Господинов изби удар на Антоан Бароан, но топката попадна в краката на Мартин Секулич, който бе точен за 1:0. След почивката Станислав Иванов игра с глава преди топката да напусне аутлинията, а Светослав Ковачев изравни резултата и само 4 минути след първия си гол вкара втори, за да оформи крайния резултат.

Ботев Пловдив записа 4-а поредна загуба в последния мач на старши треньора Бруно Балтазар, който напуска клуба.

Арда остава на 8-ата позиция в класирането с 49 точки. Ботев Пловдив заема 10-о място в подреждането с 32.