Арда с разгром над Струмска слава в контрола, Славия с минипобеда над Локо Пд

Арда победи Струмска слава с 5:1 в контрола в Самоков. Тонислав Йорданов откри резултата в 30-ата минута, а четири по-късно покачи на 2:0. Символичните гости успяха да намалят чрез Борислав Николов в 36-ата минута. След отлична самостоятелна акция Бурак Акънджъ изпрати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Струмска слава за 3:1. В 84-ата Стефан Статев се разписа за 4:1, а крайното 5:1 оформи Чинонсо Офор в 85-ата минута.

Стражът на Арда Месут Юсуф спаси дузпа в последната минута.

В друга контрола Славия надигра Локомотив (Пловдив) с 1:0 в Симитли, записвайки трета поредна победа по време на приятелските си срещи през лятната подготовка. Голът за успеха беше реализиран от Иван Минчев в 26-ата минута. На 6 юли (събота) от 11:00 часа е последната проверка на Славия преди завръщането на отбора в София. Воденият от треньора Златомир Загорчич състав ще играе с Марек в Дупница.

След това и до началото на новото първенство славистите ще се подготвят на своя стадион, а за 13 юли е предвидена още една проверка със Спортист (Своге), когато ще бъде и официалното представяне на футболистите за новия сезон.